حمله بی امان به ایت الله مکارم شیرازی در فضای مجازی؟

 • به گزارش فاطر24 مطمئنا در شبکه های اجتماعی گروه های جوک و لطیفه و مطالبی از این دست  از پر مخاطب ترین  موضوعاتی هستند که در فضای مجازی منتشر میشوند .

  چند ماهی است که به صورت مدون و برنامه ریزی شده لطیفه هایی در حال پخش می باشند که خبر از تولید آن ها در یک اتاف فکر مخصوص دارد .

  لطیفه های که  به صورت مستقیم مرجع تقلید شیعیان آیت الله مکارم شیرازی را مورد هجمه و حمله قرار داده و با تمسخر به مقام ایشان و فتواها و احکام حلال و حرام باعث ایجاد موجی شوند که  به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی در حال پخش شدن باشد.

  اما این حمله بی امان  در ایجاد جنگ روانی و تمرکز شدید بر روی مرجع تقلید شیعیان آنهم به در فضای مجازی که عمده مخاطبان آن قشر جوان هستند و تمسخر احکام اسلامی و حلال و حرام بودن موضوعات مختلف نشان از یک برنامه ریزی دقیق دشمن بر روی اعتقادات جوانان است .

  رسوخ این نوع پیام ها در زندگی عادی مردم و جوانان و عدم دقت و توجه به مقوله حساس حلال و حرام  نه تنها جز بد اخلاقی های فضای مجازی مطرح می شود بلکه ادامه این روند باعث تغیر نوع نگاه جوانان به احکام اسلامی بوده و رفته رفته این مباحث در اعتقادات و زندگی آنان کمرنگ خواهند شد .

   به گونه ای جامعه و به خصوص جوانان دیگر به مباحث اسلامی همچون محرم و نامحرم , حلال و حرام , ربا و نزول  و خیلی از مباحث دیگر که از شریعات دین مبین اسلام و گفته های خداوند است و در قران آمده است اهمیت قائل نخواهند بود .

  در میان مراجع تقلید آیت الله مکارم شیرازی جز مراجع پر طرفدار در بین  قشر جوان  مومن اسلامی ایرانی بوده و هجمه و تمرکز دشمنان  بر روی ایشان و برنامه ریزی اتاق فکر پشت پرده این ماجرا بی دلیل و علت نیست .

  قبلا هم مشابه چنین پروژه ای روی شخصیت های ارزشی و انقلابی کشور اجرا شده بود که متاسفانه رسوخ قابل توجهی در عموم جامعه و مخاطبان فضای مجازی پیدا کرد .  ایت الله جنتی از شخصیت های بزگوار و انقلابی و برجسته نظام و دبیر شورای نگهبان می باشد که به دلیل مقابله با زیاده خواهی فتنه گران و به عنوان مقام ارشد نظارت بر انتخابات و تایید و رد صلاحیت دادن به کانداهای ثبت نامی مورد هجوم  دشمنان به وسیله  هجویات این فضا قرار گرفته اند.

۰ نظر